Відгуки  педагогів

Л.С. Страшна

Директор гімназії №34 «Либідь», м. Київ. 

Інтерв’ю в передачі «Освіта ХХІ століття» Першого національного телеканалу.

 

Чим цей метод цінний. Мабуть, тим, що не має насилля над дитиною. Ніхто не примушує, що ти оце повинен вивчити, оце заспівати, оце знати, а дитина на рівні підсвідомості засвоює програму.

 

Л. Шевченко

Директор ЗОШ №271, м. Київ.

Інтерв’ю в передачі «Освіта ХХІ століття» Першого національного телеканалу.

 

Я би хотіла, щоб цей навчальний посібник розроблявся не тільки для дітей початкових класів, а й дітей старших класів за предметами. І ми із задоволенням апробовуватимемо ці підручники.

 

Н.І. Полевікова

Директор НВК №33, м. Дніпропетровськ.

Інтерв’ю для передачі «Ранковий коктейль» 

 

Ми намагаємося підтримати все те, що було напрацьовано в нас. Багато звертаємо уваги й на освітні процеси та на виховання. Тому намагаємося взяти все нове, що є в нашій педагогіці й освіті.

Ви знаєте, коли досить довго працюєш у школі, маєш певний досвід. Безумовно, бачиш і ті проблеми, які виникають у процесі навчання дитини. І безумовно хочеш допомогти дитині. Наш головний мозок, це, напевно, найбільше досягнення всесвіту, і з ним працювати потрібно дуже акуратно. Головний мозок чітко ділиться на ліву й праву півкулі, функціонально ділиться. Ліва півкуля відповідає за логіку, мову, здатність до читання. Вона все робить дуже чітко, послідовно. А права півкуля – це уява, інтуїція, творчість.

Склалося так, що наша навчальна програма в основному спрямована на розвиток лівої півкулі. Найбільше уваги звертають на уроки математики, мови. І ставлення до цього батьків, на мій погляд, трішечки неправильне. Коли дитина приходить зі школи й говорить «за контрольну з математики я одержав трійку, а за урок з музики – десять балів», то реакція батьків загалом схожа. Навіщо мені твоя музика, а от математика, тут ти програв. Насправді ми всі прагнемо гармонійного розвитку дитини. Тобто однаково має розвиватися й ліва й права півкулі. І результат буде тільки тоді, коли вони працюватимуть злагоджено.

Для цієї перспективи ми хочемо впровадити методику – музикотерапевтична педагогіка. Ви знаєте, у чому особливість музики, у впливі на головний мозок. Якщо кожна півкуля відповідає окремо за своє, то музику сприймають вони разом. Ви знаєте, якби ми навіть просто включали фонову музику Моцарта, Чайковського, вже було б чудово. Бо вона знижує рівень тривоги й дитина почуває себе комфортно. Але от ця методика допомагає нам навчальний матеріал вивчати за допомогою пісень. Навіть математика й та проходить за допомогою пісень. Безумовно, це початкова школа. З першого по четвертий клас. Це математика й навколишній світ. Так, діти в дуже ненав’язливій формі, але дуже глибоко запам’ятовують ті дані, які ми їм даватимемо. Ви знаєте, експеримент плавно переходитиме в постійну форму, якщо буде результат. Я думаю, що результат буде, тому що працюють школи Києва й мають дуже гарні результати, думаю що будуть вони й у нас. Вона дуже добре оснащена. Є книга, є диск. Тобто звучить музика, йде текст, і дитина може ще й оченятами читати. Якщо він у першому класі ще не вміє читати, то просто слухає. Діє відразу кілька центрів головного мозку, про що я говорила спочатку. Іде інтеграція, й тому буде однозначний результат. Ці діти вільніші. Вони не закріпачені. У них немає почуття тривожності. Менше втомлюються. Привабливість цього проекту в тому, що це інтегрований проект. Може працювати учитель початкових класів.

Відгуки батьків позитивні. Їм цей проект теж дуже подобається, бо діти наспівують ці пісні. Якщо це часто повторюється, то переходить у довгострокову пам’ять. І це чудово! Дитині не потрібно сидіти й думати, що якщо до 9 потрібно додати 3, то потрібно перейти через десяток, потім додати 2. Вона автоматично запам’ятовує, що 9+3 буде 12. Їй усе це передасться в музичній формі. За допомогою цих пісень збережеться дуже багато часу. Ви знаєте, що в молодших класах ми обов’язково робимо маленьку перерву, називаємо це валеопаузами, для того щоб діти розслабилися, трішки відпочили. Цей проект допомагає скоротити навчальну частину уроку й дати більше часу для розвитку. Тобто ми писали, ми писали... будемо встигати робити. Цей проект впроваджуватимемо в усій початковій школі.

 

С. Атружба

Заступник директора ЗОШ №271, м. Київ.

Інтерв’ю в передачі «Освіта ХХІ століття» Першого національного телеканалу.

 

Я бачу заохочення в очах дітей. Я бачу те, що їм дається легко. Їм приємно навчатися, вони чекають цих уроків. Вони чекають, коли я включу пісню. Коли я прочитаю в енциклопедії про якусь планету. Вони з радістю сприймають цей матеріал.

 

О. Поповченко

Директор школи-садка «Родзинка», м. Київ.

Інтерв’ю в передачі «Освіта ХХІ століття» Першого національного телеканалу.

 

Пісня потрібна всім, особливо маленьким дітям, які сприймають світ в образах. Пісня – це завжди яскравий образ, музика, й тому матеріал сприймається дуже емоційно і запам’ятовується надовго.

Школу-садочок «Родзинка» відвідують діти різного віку. Від двох до десяти років. Усі люблять співати, танцювати, люблять музику. І тому дуже добре, що зараз з’явилась нова методика, новий спосіб навчання «ПіснеЗнайка», де діти отримують базові знання через пісню та образотворче мистецтво, невимушено й легко опановують нові знання. І тому нашим дітям дуже легко буде готуватися до майбутнього життя школярів.

  

Т. Береставенко

Вчитель гімназії №34 «Либідь», м. Київ.

Інтерв’ю в передачі «Освіта ХХІ століття» Першого національного телеканалу.

 І якщо навіть у когось немає слуху, то в гурті цього не чути. Навіть дитина яка не вміє співати або співає невдало, то під час гуртового співу її не чути. І вона теж думає, що співає гарно. Я теж не дуже гарно співаю, але всім здається, що співаю гарно. Діти захоплюються емоціями, танцями, рухами. Вони думають про те, що співають, а не думають, як співають. Це просто спів емоційний, від душі.

У нашому класі також є дітки ліворукі, є із логопедичними відхиленнями, дівчинка з ДЦП. І, що найцікавіше, логопедичні діти співають не заїкаючись. Дівчинка ж, яка має малорухому ручку, жестикулюючи і показуючи розміри різних предметів, забуває про її малорухомість.

 

Л. Васютіна

Вчитель гімназії №34 «Либідь», м. Київ

Інтерв’ю в передачі «Життя триває», Перший національний телеканал.

 

Починаючи з першого класу ми вже з дітьми вивчаємо такий предмет теж у піснях, як «Я і Україна», тобто природознавство, «Всесвіт». Тут діти першого класу знайомляться із всесвітом, нашою планетою Земля, Сонцем, зорями, Місяцем, літосферою, атмосферою, гідросферою.

 

В.Б. Жукоцька

Вчитель Вишнівської ЗОШ, Дніпропетровська область.

Інтерв’ю в передачі «Твої люди, П’ятихатщино».

 

Про «ПіснеЗнайку» я дізналася з газети «Освіта». Я зателефонувала за вказаними телефонами Наталії Миколаївні Яновській, і з допомогою батьків ми придбали комплект «Всесвіт» і «Чарівний світ чисел». І ось два місяці ми навчаємось за цією методикою.

 

А.І. Шевченко

Вчитель Пашківківської ЗОШ, Київська область

«ПіснеЗнайка» в нашій школі – це інтелектуальний, фізичний, психічний, естетичний, словом, гармонійний розвиток дітей. Тому наші батьки дуже задоволені цією методикою.

Відео...

 

Н.О. Золотова

Вчитель ЗОШ №4, м. Мелітополь

Не секрет, що математика для дітей досить складний предмет. І за традиційною технологією діти змушені зазубрювати таблицю множення, а це – досить нецікаво і довготривало. Але в нас є «ПіснеЗнайка». За її допомогою діти легко, весело, невимушено вивчили таблиці множення й ділення, і при цьому вони це робили із задоволенням і без стресів, що дуже важливо.

Відео...

 

Н.В. Солодкова

Вчитель ЗОШ №4, м. Мелітополь

Технологія «ПіснеЗнайка» дає кожній дитині можливість почуватися в школі комфортно. Без напружень засвоювати великий обсяг інформації. На кожному уроці ми засвоювали дуже багато матеріалу. Ця технологія дає змогу розслабитися й відпочити під час навчального процесу. Вона повертає нас до джерел української пісні, розвиває наше мовлення, гармонізує сучасну освіту.

Відео...

  

Ю.В. Воропай

Вчитель ЗОШ №4, м. Мелітополь

Я можу сказати, що в сучасному урбанізованому суспільстві дитина, на жаль, потерпає від різних стресових ситуацій. Перевантаження, втома, шалений ритм життя виснажує наших дітей. І тут допомога гармонізуючої освітньої оздоровчої технології «ПіснеЗнайка» дуже необхідна, це як ковток свіжого повітря. Наші перші успіхи у цій технології надихнули мене на написання вірша.

З «ПіснеЗнайкою» наш клас                                                     Відео...

Подружився швидко й враз.

І дівчата, і хлоп’ята

Всі співають так завзято.

Про найближчі в світі зорі,

І про хвилі в синім морі,

І про Сонечко-Ярило,

Що нас лагідно зігріло.

«ПіснеЗнайка» з юних літ всіх веде в чарівний світ.

І співають залюбки про усесвіт малюки.

 

М.М. Лоневська

Вчитель Новосілківської ЗОШ, Київська область

Ми знаємо, що кожна мама хоче бачити свою дитину насамперед здоровою, усміхненою, радісною. Навчання з «ПіснеЗнайкою» – це ключ до вирішення багатьох соціальних, медичних, оздоровчих проблем. «ПіснеЗнайка» забезпечує безстресове навчання, розвиток творчості дітей, нормалізує психічний стан дитини. Навчання з «ПіснеЗнайкою» побудоване за принципом від простого до складного. Без перевтоми і стресу. Навчання – це наче гра. Співаючи пісні, діти запам’ятовують навчальний матеріал.

Відео...

 

Відгуки  спецілалістів

Л.Л. Семенченко
Логопед, Макарівський район Київської області.

Інтерв’ю в передачі «Освіта ХХІ століття» Першого національного телеканалу

 ДИКТОР. Скажіть, будь ласка, з якою проблемою ви стикнулися у випадку Діми, і як почали працювати?

Л.Л. Семенченко. У 2006 році до логопедичного пункту, де я працюю, прийшла мама із п’ятирічним хлопчиком на той час (неповних п’ять років), якому був поставлений діагноз затримка психічного розвитку на тлі загального недорозвинення мовлення другого рівня. Це настільки складна вада, де не сформована ні фонетика, ні фонематика, ні лексика, ні граматична будова мовлення. Взагалі мова незрозуміла для навколишніх. Потрібно було починати проводити корекційну роботу. Крім того, дитина соматично ослаблена й має астено-невротичний синдром. Традиційні методики були для нього важкі для навчання насамперед, по-друге, дитина швидко втомлювалася й потрібно було щось придумувати інше, нове, яке могло б зацікавити її до навчання. У першу чергу розслабити його, зацікавити передусім процесом навчання.

На той час, у 2006 році, я вперше почула в Черкасах про музикотерапевтичну педагогіку «ПіснеЗнайка» і познайомилась з Наталією Миколаївною Яновською. І в цьому випадку вирішила вперше запропонувати застосувати цю технологію в роботі саме з такою дитиною. Коли ми почали працювати, вже через півроку помітили, що в дитини почало розвиватися мовлення.

Спочатку працювали над розвитком артикуляційної моторики й дихання. У хлопчика бронхіальна астма. У нього взагалі не було мовленнєвого видиху. Потрібно було розвивати цей мовленнєвий видих. У музикотерапевтичній педагогіці пісні побудовані так, що ми, роблячи вдих, співаємо їх, і в дитини розвивається саме мовленнєвий видих. Це те, що потрібно було саме для Діми. І ось, співаючи ці пісні, роблячи вдих правильно й на видиху співаючи, він побачив уже певні позитивні результати. Дитина відчула, що в неї щось виходить. У нього почало розвиватися мовлення. І хлопчик настільки далі зацікавився, як мама говорила, що вже в нього потім, десь через півроку, може трошки пізніше, почався вік «чомучки». Дитина відчула, що починає говорити, його мова стала зрозумілою для оточення.

Зараз, коли вже з’явилися відеодиски, робота стала набагато легшою, оскільки тепер уже не потрібно сидіти біля дитини. Дитина може, самостійно включивши відео, бачити буквочку, наприклад «а», яка висвічується у словах червоним кольором. І вже включивши відео, дитина може сама бачити, що ця буквочка на початку, в середині, в кінці слова. Так вона зосереджує увагу, відстежує, де стоїть та чи інша буква. Дуже хороша диференціація оптична для дзвінких-глухих звуків, для запобігання оптичної дисграфії, дуже хороший є матеріал на відео. Аби запобігти оптичній дисграфії, треба чітко простежувати, чому саме так пишеться, з яких елементів складається та чи інша буква, і так, підсвідомо воно вже фіксується в корі головного мозку, так формується вже все мовлення.

«ПіснеЗнайка» допомагає таким чином віддеференціювати, працювати на диференціацію звуків. Звуки «С» і «Ш» – свистячий і шиплячий. Чітко для звука «С» язичок опущений донизу, для звуку «Ш» язичок піднятий доверху. У такий спосіб, співаючи пісні, набагато швидше проходить процес диференціації звуків свистячих–шиплячих. Язичок чітко відпрацьовує вниз-вверх у повільному, а потім у швидкому темпі.

 

Відгуки  учнів  та  батьків

І.В. Яценко
Спостерігаючи за навчанням сина, я також хочу повернутися в дитинство, але щоб те дитинство було разом з «ПіснеЗнайкою». Бо дуже цікаво не зазубрювати табличку, а просто її співати. Не тільки вчити про Сонце, зорі, Землю, а співати й танцювати. Я впевнена, що разом з «ПіснеЗнайкою» нашим дітям дуже цікаво, весело і комфортно в школі.

Відео...

 

Н. Сахно
Все, що через музику, дається набагато легше. Так створена людина, мабуть. Така її природа. А українці – то це взагалі. Наше коріння, те що ми маємо від наших прадідів, батьків, ми повинні продовжувати.

Відео...

 

І. Диба
І дуже корисно, що наші дітки, коли чують пісні, здобувають там знання. Я дуже задоволена цією технологією і хочу, щоб дітки працювали за нею.

Відео...

 

О. Сартанія

Ми потрапили в школу рівно в шість років. Це дуже важко позначилося на стані дитини. Він надто перевтомлювався. Потім почав скаржитися на біль у животі. Ми провели обстеження в гастроцентрі дитячому, і нам поставили чотири діагнози. Перше, що мене зацікавило, що цей комплект на рідній мові.

 У нас російськомовна сім’я, і було дуже важко готуватись до школи, а ці вірші стали нам у пригоді. Коли ми проходили співбесіду, Артур легко розказав цей великий вірш. «ПіснеЗнайка» добре ввійшла в нашу сім’ю. Вона дуже нам допомогла з засвоєнням рідної мови.

Відео...

 

Л.Г. Білоус 

Наша сім’я дружить із «ПіснеЗнайкою» з 2009 року. Ще в початковій школі мій син завдяки «ПіснеЗнайці» міг пояснити такі поняття, як атмосфера, гідросфера, та навчив всю сім’ю берегти воду. Пізніше, без особливих зусиль він зрозумів, завдяки «ПіснеЗнайці» таке поняття, як літосфера, та інші теми. «ПіснеЗнайка» береже здоров’я наших дітей і водночас навчає без напруження.

 Сердечне спасибі всім творцям чудової методики від імені батьків міста Миколаєва. Бажаємо творчих успіхів у розробленні нових тем та уроків.

Відео...

 

О. Хміль 

Адаптація для будь-якого першокласника в школі проходить довго, поки він звикне. Стресів багато для діток. Але я помітила по своїй дитині й по дітках нашого класу, що вони якось швидше «ввійшли в колію» навчання. Вони почали більше спілкуватися і з дорослими, майже на рівні, і між собою, веселі.

Відео...

 

О. Яковенко  

Серед найрізноманітніших технологій роботи з дітьми найбільше вирізняється музико-терапевтична педагогіка, яка не лише навчає, виховує, формує духовний світ дитини, а й оздоровлює її. Я дуже задоволена, що в нашому садочку вихователі запроваджують «ПіснеЗнайку», яка формує інтерес дітей до навчання, зберігає та зміцнює здоров’я дитини, розвиває творчі здібності, й діти взагалі радіють життю.

На мою думку, така система вирішує основну педагогічну проблему – зацікавленість дітей знаннями. Тобто діти бажають пізнавати щось нове і при цьому уникають перевантажень. Так, наприклад, наші дітки легко сприймають і запам’ятовують у вигляді пісень матеріал, який вивчатиметься пізніше в школі. Як космос, атмосфера, Сонце… Я вважаю, що наші діти отримали велику перевагу в розвитку, яка знадобиться їм у подальшому. Тому бажаю їм успіхів на майбутнє у запровадженні технології «ПіснеЗнайка».

Відео...

 

В.С. Ольшана

Свою дитину я хочу бачити здоровою, а «ПіснеЗнайка» – це саме та технологія, яка потрібна моїй дитині. Завдяки їй мій синок змінився, став упевненішим, уважнішим, краще читає. Знає багато цікавого про Всесвіт. Я дуже задоволена, що в нашій школі є «ПіснеЗнайка».

Відео...

 

С.Є. Харченко

Моїй доньці «ПіснеЗнайка» допомагає засвоїти таблицю додавання і віднімання. Вона може робити це співаючи й танцюючи. Мені не потрібно змушувати дитину зубрити важкий для неї матеріал. Я дуже вдячна за таку цікаву технологію. Побільше було б таких тем і предметів у пісенній формі.

Відео...

 

О. Шапошник

Я давно знайома з «ПіснеЗнайкою». Адже мої двоє дітей навчаються в цій гімназії. Якщо ви в мене запитаєте, що таке «ПіснеЗнайка», я вам твердо можу сказати, що це не тільки красивий мелодійний комплекс, а й глибокі знання, які дитина має знати зі шкільної програми.

 Кожна мама, як я, завжди переживає і піклується про те, щоб дитині було цікаво в школі навчатись. І «ПіснеЗнайка» допомагає нашим дітям. Вони сприймають матеріал за допомогою пісні, за допомогою мелодії. І вони охоче матеріал вивчають. Здавалось би, таблиця множення – це так складно, але «ПіснеЗнайка» допомагає легко і просто, за допомогою пісні вивчити такий складний, матеріал. «ПіснеЗнайка» дає не тільки знання, а й сили, бо дитина, приходячи зі школи, почувається зовсім не втомленою, а радісно грає і хоче робити ще уроки. Сил вистачає на цілий день. Ми дуже дякуємо «ПіснеЗнайці» за те, що вона виховує і діти зростають творчими, здоровими і сильними людьми.

Я з «ПіснеЗнайкою» знайома п’ять років. Адже мій старший син зараз у п’ятому класі навчається. Хочу сказати, що всі ці роки син із задоволенням вчився, і дуже багато знань, закладених у «ПіснеЗнайці», зараз йому допомагають у навчанні. Знання з математики, «Всесвіту» – все це знадобилось і знадобиться моїй дитині.

Молодший син зараз із задоволенням вчить таблицю множення. Я переживала за це, але марними були переживання, оскільки «ПіснеЗнайка» зараз допомагає моїй дитині. Він співає дома ці пісеньки. Я завжди бачу, що, граючись, дитина співає, бо пісні ці дуже легкі, мелодійні, красиві. Покладені на українські відомі мелодії. Я дуже задоволена і сподіваюсь, що молодший син так само буде відмінником, як і старший, завдяки «ПіснеЗнайці».

Відео...

 

Н.А. Фоміна 

З «ПіснеЗнайкою» нас познайомила наша вчителька Алла Іванівна. Ми одразу зацікавилися цією технологією, і не даремно, адже це – три в одному: діти рухаються, співають і навчаються. Тож не задумуючись придбали навчальні комплекти. Усе, що відбувається на уроках, моя донечка розповідає дома, і я бачу, як це їй подобається, з яким задоволенням вона іде в школу. Я думаю, що нам просто пощастило вчитися з «ПіснеЗнайкою».

Відео...

             

А. Штеня

Моя донька відвідує логопедичну групу, де впроваджується методика «ПіснеЗнайка». Моя дитина, коли прийшла в цю групу, була дуже сором’язливою, дуже погано спілкувалася з дітьми. Завдяки цій методиці вона стала балакучішою, більш розвинутою, стала краще мислити.

Одного разу донька каже: «Мамо, я хочу полетіти в космос». Я запитала, чому. «Бо я б хотіла побачити сузір’я Малої Ведмедиці, хотіла б побачити багато планет», –  відповіла вона, розповіла мені дуже багато про Сонце, дуже гарний вірш про планету Марс. Тепер дочка дуже багато всього знає. Ця методика розвиває у дітей мислення, логіку. Я дуже задоволена, що моя дитина цим займається.

Відео...

 

О. Свирівська

Інтерв’ю для передачі «Вісті», м. Мелітополь (2013 р.).

Ми, батьки, повністю підтримуємо вчителів нашої школи щодо впровадження методики «ПіснеЗнайка». Ми дуже вдячні автору цієї технології за турботу про здоров’я й розвиток наших дітей. Як кажуть, здорові діти –щасливі батьки.

Інтерв’ю для телеканалу «Регіон», (2013 р.).

Я побачила те, що дитина, по-перше, щоранку із задоволенням іде до школи, повертається додому і з захопленням розповідає про те, що вона вивчила сьогодні на уроці.

 

М.В. Шевченко

«ПіснеЗнайка» дуже подобається моїй донечці. Усі пісні з табличками Катруся мені переспівала. А танці під пісні з комплекту «Всесвіт» демонструються у нас щовечора. Я помітила, як у дитини розвивається голос, музичний слух, як швидко й легко дитина, без напруження і стресу засвоює шкільний матеріал. І все це завдяки тому, що дитина навчається разом із «ПіснеЗнайкою».

Відео...

 

Ж.В. Спірякіна 

Мені шкода, що цієї «ПіснеЗнайки» не було тоді, коли я ще вчилася в школі. Виявляється, що можна вчитися, а не сидіти в одному положенні. Це здорово, коли можна займатися танцюючи, співаючи, при цьому отримуючи важливі знання. Мені здається, якби зробили таке навчання в школах, то діти з великим бажанням туди бігли б.

Відео...

 

О. Зуєвська

Інтерв’ю в передачі «Життя триває» Перший національний телеканал.

 

При підготовці доньки до школи ми спочатку вчили рахунку на пальчиках, поки вона була маленька, потім були пластмасові палички, олівці.

У хід ішло практично все, навіть на поверхах будинків я намагалась навчати віднімати. Зараз це все набагато простіше.  Коли я побачила, що дітей у школі вчать під музику, то спочатку здивувалася й трішки насторожилася. Потім помітила, що дитина справді все набагато простіше сприймає. У мене дитина гіперактивна, і ця методика для неї – великий плюс.

 

А. Сартанія
Я розказав цей великий вірш, а Тетяна Миколаївна сказала, що це дуже важко. Моя мама їй відповіла, що це легко вчити з допомогою дисків і енциклопедії.

Відео...

 

М. Сахно
Мені подобається більше «ПіснеЗнайка». Тому що в математиці дуже важкі завдання, я їх не всі розумію. А от у «ПіснеЗнайці» легко вчишся за допомогою пісні.  

Відео...

Відгуки учнів ЗОШ №4, м. Мелітополь

– Мені подобається «ПіснеЗнайка» за те, що там можна поспівати й потанцювати, дізнатися багато цікавого.

– Мені подобається «ПіснеЗнайка», бо ми рухаємось і співаємо на уроці математики.

– Мені подобається «ПіснеЗнайка», тому що з нею легше вчитись.

– Мені подобається «ПіснеЗнайка», бо я з нею розвиваюся й легше вивчив таблицю множення і ділення.

– Мені подобається навчатися з «ПіснеЗнайкою», тому що на уроках стало цікавіше. Я можу поспівати та порухатись.

– Мені подобається «ПіснеЗнайка», тому що в ній розповідається про «Всесвіт». А також мені подобаються їхні пісні, мелодії українських пісень.

– Я люблю навчатися з «ПіснеЗнайкою». Я співаю й рухаюся. Швидко запам’ятовую навчальний матеріал. Я так полюбила ці пісні, що навіть вдома з молодшими сестричками та братиком співаю їх.

– Мені подобається навчатися з «ПіснеЗнайкою», бо інформація у вигляді пісень запам’ятовується краще, ніж шкільний матеріал у підручниках.

– Мені дуже сподобалась пісня про Землю. Наша Земля велика й багата. Усе на ній є, щоб нам жити щасливо.

– Мені подобається «ПіснеЗнайка», тому що співати – це моя улюблена справа. Навіть на уроці математики я можу поспівати і порухатись.