На головну сторінку

АКАДЕМІЯ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ

ІНСТИТУТ ПЕДІАТРІЇ, АКУШЕРСТВА ТА ГІНЕКОЛОГІЇ

 

від 8 листопада 2006 року

 

КОНСУЛЬТАТИВНИЙ ВИСНОВОК

Співробітниками Інституту було проведено комплексне обстеження дітей ЗА (28 дітей) і ЗБ (29 дітей) класів школи № 34. Група дітей ЗБ класу займається в рамках програми розвитку «ПіснеЗнайка». Діти були оглянуті з використанням традиційних методик огляду: педіатра, ЛОР — лікаря та ортопеда та системних методик обстеження по Накатані та Акабане.

В результаті дослідження встановлена наявність хронічних запальних явищ у носі і горлі у 87% – З А клас та 80 % ЗБ класу явища хронічного тонзіліту у 24% – ЗА клас та 18% З Б клас, явища дискінезії жовчовивідних шляхів у 26% – ЗА та 17% З Б.

Встановлена достовірна різниця у формуванні хронічної патології з боку підшлункової залози та зниження захисної функції імунної системи. У дітей ЗА класу потенційна реалізація розладів функціонування шлунку, підшлункової залози, системи кровотворення була достовірно вищою ніж у дітей ЗБ класу.

Зафіксована підвищена схильність дітей ЗА класу до формування порушення виділення сечі та калу, болів у суглобах, слабкості та оніміння ніг, місцевих набряків, порушення апетиту, вражень шкіри тощо. Особливо привертає до себе увагу наявність у З А класі значної кількості дітей з проявами сонливості на протязі дня, розумової інертності, скованості, схильності до депресій.

Діти З Б класу відзначались більшою активністю, оптимізмом, вираженням проявів соціальної адаптації та меншою схильністю до депресивних станів.

Як наслідок – захворюваність дітей З А на 40% перевищувала показники класу З Б.

 

Висновки:

В результаті проведеного обстеження встановлена необхідність:

1. Розширення застосування системи «ПіснеЗнайка» на інші класи школи.

2. Введення комп'ютерної моделі диспансеризації в умовах школи з метою контролю та проведення індивідуальних планових реабілітаційних заходів в умовах школи.

З. Організації на базі школи кабінету реабілітації, з метою корекції виявлених відхилень: оздоровлення горла і носа, відхилень у функціонуванні органів системи шлунково – кишкового тракту, ендокринної, сечовидільної системи тощо

4. Організації на базі школи кабінету профілактики порушень розвитку хребта та кістково – м'язової системи;

5. Проведення планового бактеріологічного обстеження стану горла і носа дітей і, як наслідок – проведення спеціального лікування.