ДУ "ІНСТИТУТ ПЕДІАТРІЇ, АКУШЕРСТВА І ГІНЕКОЛОГІЇ
ІМЕНІ АКАДЕМІКА О.М. ЛУК'ЯНОВОЇ НАМН УКРАЇНИ"


 

від 8 листопада 2006 року

 

КОНСУЛЬТАТИВНИЙ ВИСНОВОК

Співробітниками Інституту було проведено комплексне обстеження дітей З-А (28 дітей) і З-Б (29 дітей) класів школи № 34. Група дітей З-Б класу займається в рамках програми розвитку «ПіснеЗнайка». Діти були оглянуті з використанням традиційних методик огляду: педіатра, ЛОР-лікаря та ортопеда та системних методик обстеження по Накатані та Акабане.

В результаті дослідження встановлена наявність хронічних запальних явищ у носі і горлі у 87% – З-А клас та 80% З-Б класу явища хронічного тонзіліту у 24% – З-А клас та 18% З-Б клас, явища дискінезії жовчовивідних шляхів у 26% – З-А та 17% З-Б.

Встановлена достовірна різниця у формуванні хронічної патології з боку підшлункової залози та зниження захисної функції імунної системи. У дітей З-А класу потенційна реалізація розладів функціонування шлунку, підшлункової залози, системи кровотворення була достовірно вищою ніж у дітей З-Б класу.

Зафіксована підвищена схильність дітей З-А класу до формування порушення виділення сечі та калу, болів у суглобах, слабкості та оніміння ніг, місцевих набряків, порушення апетиту, вражень шкіри тощо. Особливо привертає до себе увагу наявність у З-А класі значної кількості дітей з проявами сонливості на протязі дня, розумової інертності, скованості, схильності до депресій.

Діти З-Б класу відзначались більшою активністю, оптимізмом, вираженням проявів соціальної адаптації та меншою схильністю до депресивних станів.

Як наслідок – захворюваність дітей З-А на 40% перевищувала показники класу З-Б.

 

Висновки:

В результаті проведеного обстеження встановлена необхідність:

1. Розширення застосування системи «ПіснеЗнайка» на інші класи школи.

2. Введення комп'ютерної моделі диспансеризації в умовах школи з метою контролю та проведення індивідуальних планових реабілітаційних заходів в умовах школи.

З. Організації на базі школи кабінету реабілітації, з метою корекції виявлених відхилень: оздоровлення горла і носа, відхилень у функціонуванні органів системи шлунково-кишкового тракту, ендокринної, сечовидільної системи тощо

4. Організації на базі школи кабінету профілактики порушень розвитку хребта та кістково-м'язової системи;

5. Проведення планового бактеріологічного обстеження стану горла і носа дітей і, як наслідок – проведення спеціального лікування.