На головну сторінку

Меню заочних тематичних вебінарів

 

 

Заочний вебінар
«ДО  13  РОКІВ краще без ГАДЖЕТІВ, – свідчать зарубіжні педіатри»

Педіатр і біолог Кріс Роуен із Канади
в книзі "Віртуальна дитина" стверджує:
"Я ЗАКЛИКАЮ БАТЬКІВ, УЧИТЕЛІВ І УРЯД ЗАБОРОНИТИ КОРИСТУВАННЯ ВСІМА ПОРТАТИВНИМИ ЕЛЕКТРОННИМИ ПРИСТРОЯМИ ДІТЯМ ДО 13 РОКІВ".

Така заборона дасть можливість запобігти виникненню різних порушень, які виникають при користуванні гаджетами (враховуючи те, що діти і підлітки зазвичай користуються ними в середньому в 4-5 разів більше, ніж рекомендується відповідно їхньому віку. Зокрема, затримки розвитку, ожиріння, порушень сну, психічних розладів, агресивності, "цифрової деменції", "цифрової наркоманії", негативного впливу шкідливого випромінювання гаджетів…

Що в противагу до цього є корисним у використанні гаджетів? Можливість навчити дітей з їхньою допомогою читати, рахувати, малювати, скрасити нудні хвилини і години переглядом мультиків, фільмів... Це краще зробити без гаджетів і без шкоди для природного розвитку дитини, її здоров'я.

Коментарі і обговорення у фейсбуці ...

Додаткова інформація у вебінарах         цифрова залежність

вплив Гаджетів на дитину

 

Більш   докладно

 

 

ЧОМУ  ПОТРІБНО  ЗАХИСТИТИ  ДИТИНУ  ВІД  ГАДЖЕТІВ  ДО  13  РОКІВ

Стимулювання мозку надлишковим впливом гаджетів,
інтернетом або телебаченням, як показують дослідження,
пов'язане з когнітивними затримками, підвищеної імпульсивністю,
зниженням здатності до саморегуляції

У мене є донька. Лізі три роки, і вона у захваті від планшета, на якому в будь-який момент можна подивитися улюблену "Свинку Пеппі". Я не бачу в цьому нічого поганого, тим більше що мультик дуже життєрадісний і пізнавальний. Як мені здається, такий контент розвиває у дочки позитивні якості і вчить чогось нового. Також не стану кривити душею і зізнаюся, що позитивна свинка перетягує на себе увагу мого невгамовного щастя і дає нам з дружиною деякий час на перепочинок. Здається, що вся сім'я у виграші!

Однак моє бачення ситуації сильно похитнулося, коли я прочитав статтю відомого педіатра Кріс Роуен (Cris Rowan). Вона вивчає вплив сучасних технологій на становлення малюків. Пропоную і вам познайомитися з "незручними" доводами автора, які буде нелегко прийняти таким недосконалим батькам, як я.

Неправильне стимулювання мозку

Мозок дитини триразово збільшується в своїх розмірах від народження до двох років і продовжує зростати аж до 21 року. Розвиток мозку в ранньому віці визначається подразниками навколишнього середовища або їх відсутністю. Стимулювання мозку надлишковим впливом гаджетів, інтернетом або телебаченням, як показують дослідження, пов'язане з когнітивними затримками, підвищеної імпульсивністю, зниженням здатності до саморегуляції.

Затримка в розвитку

Таке проводження часу тягне за собою недолік руху і може привести до затримки фізичного і розумового розвитку. Ця проблема стала очевидна в США, де кожна третя дитина вступає до школи, маючи відставання в розвитку, що яскраво відбивається на його успішності. Рухливість же покращує увагу і здатність до пізнання нового. Вчені стверджують, що застосування електронної техніки шкодить розвитку дітей і негативно впливає на їх здатність до навчання.

Ожиріння

Телебачення і комп'ютерні ігри – приклад поганих харчових звичок, які безпосередньо пов'язані з епідемією зайвої ваги. Серед дітей, які бавляться портативними пристроями, ожиріння зустрічається на 30% частіше. Кожен четвертий молодий канадець і кожна третя американська дитина страждають синдромом "широкої кістки".

Жарти жартами, але серед дітей із зайвою вагою в 30% випадків буде діагностований діабет, а на додачу до цього особи, які страждають на ожиріння, піддаються більш високому ризику раннього інсульту і серцевого нападу, серйозно скорочуючи тривалість свого життя. Вчені б'ють на сполох, закликаючи всіх і кожного стежити за вагою дітей, адже перше покоління XXI століття має великі шанси померти раніше за своїх батьків.

Втрата сну

Сухі цифри по США кажуть, що 60% батьків взагалі не контролюють, як тісно їх чада дружать зі всілякими гаджетами, а три чверті сімей дозволяють дітям тягати за собою електрону техніку в ліжко. Світло від екранів телефонів, планшетів і ноутбуків перешкоджає початку сну, що призводить до скорочення часу відпочинку і недосипання. Вчені ставлять нестачу сну нарівні з недоїданням: і те й інше виснажує організм, а відповідно, негативно позначається на засвоєнні шкільних уроків.

Психічні захворювання

Ряд зарубіжних досліджень проводять чіткі паралелі між відеоіграми, інтернетом, телебаченням і їх негативним впливом на психіку молоді. Так, ігроманія стає причиною незадоволеності життям, збільшення тривожності і посилення депресії. Всесвітня мережа, в свою чергу, призводить до замкнутості і розвитку фобій. Цей список психічних недуг можна сміливо доповнити біполярним розладом, психозом, поведінковими відхиленнями, аутизмом і розладом прив'язаності, тобто порушенням тісного емоційного контакту з батьками. До відома, один з шести канадських дітей має яке-небудь психічне захворювання, що часто лікується лише сильними психотропними препаратами.

Агресивність

Повторимо побиту істину: жорсткість на ТБ і в комп'ютерних іграх знаходить своє відображення в реальному житті. Просто уважно погляньте на фізичне та сексуальне насильство в сучасних онлайн-ЗМІ, фільмах і телепередачах: секс, наруги, тортури, катування і вбивства.

Дитина отримує готову схему поведінки, яку він може реалізувати в навколишній дійсності. І найважливіше, безліч досліджень приходять до одного і того ж висновку: насильство з екрану має як короткостроковий, так і довгостроковий ефект – агресія може з'явитися далеко не відразу.

Цифрова деменція

Наукові спостереження доводять, що захоплення телевізором у віці від одного до трьох років призводить до проблем з концентрацією уваги на сьомий рік життя. Діти, які не можуть зосередитися, просто втрачають можливість що-небудь дізнатися і запам'ятати. Постійний потік швидкої інформації призводить до змін головного мозку, а після до деменції – зниження пізнавальної діяльності з втратою раніше засвоєних знань і практичних навичок і утрудненням чи неможливістю придбання нових.

Залежність

Чим більше батьки перевіряють пошту, стріляють в монстрів і дивляться серіали, тим більше вони віддаляються від своїх дітей. Брак уваги від дорослих часто компенсується все тими ж гаджетами і цифровими технологіями. В окремих випадках малюк сам стає залежним від портативних пристроїв, Інтернету і телебачення. Кожна одинадцята дитина у віці від 8 до 18 років – "цифровий наркоман".

Шкідливе випромінювання

У 2011 році Всесвітня організація охорони здоров'я та Міжнародне агентство з вивчення раку класифікували радіовипромінювання стільникових телефонів і інших бездротових пристроїв як потенційний канцероген, визначивши в групу 2B "можливо канцерогенних для людини" чинників. Однак слід враховувати, що діти більш чутливі до різних негативних впливів, оскільки їх мозок і імунна система все ще розвиваються. Тому, кажуть вчені, не можна рівняти ризики для молодого і вже сформованого організму. Також обговорюється думка про те, що радіочастотні випромінювання повинні бути рекласифіковано як 2А (ймовірний канцероген), а не поточний 2В.

Висновок

Завершуючи свою статтю, Кріс Роуен рекомендує тимчасові рамки, які є прийнятними для дітей різного віку.

Смію припустити, що абсолютна більшість дітей щодня виходить за ліміти, наведені в таблиці. Чи варто через це панікувати? Через якийсь час кожна родина дізнається свою відповідь.

 

Докладніше...

 

Стаття  Кріс  Роуен
стосовно того
, чому гаджети повинні бути заборонені у дітей до 12 років

10 Reasons Why Handheld Devices Should Be Banned
for Children Under the Age of 12

The American Academy of Pediatrics and the Canadian Society of Pediatrics state infants aged 0-2 years should not have any exposure to technology, 3-5 years be restricted to one hour per day, and 6-18 years restricted to 2 hours per day (AAP 2001/13, CPS 2010). Children and youth use 4-5 times the recommended amount of technology, with serious and often life threatening consequences (Kaiser Foundation 2010, Active Healthy Kids Canada 2012). Handheld devices (cell phones, tablets, electronic games) have dramatically increased the accessibility and usage of technology, especially by very young children (Common Sense Media, 2013). As a pediatric occupational therapist, I'm calling on parents, teachers and governments to ban the use of all handheld devices for children under the age of 12 years. Following are 10 research-based reasons for this ban. Please visit zonein.ca to view the Zone'in Fact Sheet for referenced research.

1. Rapid brain growth

Between 0 and 2 years, infant's brains triple in size, and continue in a state of rapid development to 21 years of age (Christakis 2011). Early brain development is determined by environmental stimuli, or lack thereof. Stimulation to a developing brain caused by overexposure to technologies (cell phones, internet, iPads, TV), has been shown to be associated with executive functioning and attention deficit, cognitive delays, impaired learning, increased impulsivity and decreased ability to self-regulate, e.g. tantrums (Small 2008, Pagini 2010).

2. Delayed Development

Technology use restricts movement, which can result in delayed development. One in three children now enter school developmentally delayed, negatively impacting literacy and academic achievement (HELP EDI Maps 2013). Movement enhances attention and learning ability (Ratey 2008). Use of technology under the age of 12 years is detrimental to child development and learning (Rowan 2010).

3. Epidemic Obesity

TV and video game use correlates with increased obesity (Tremblay 2005). Children who are allowed a device in their bedrooms have 30% increased incidence of obesity (Feng 2011). One in four Canadian, and one in three U.S. children are obese (Tremblay 2011). 30% of children with obesity will develop diabetes, and obese individuals are at higher risk for early stroke and heart attack, gravely shortening life expectancy (Center for Disease Control and Prevention 2010). Largely due to obesity, 21st century children may be the first generation many of whom will not outlive their parents (Professor Andrew Prentice, BBC News 2002).

4. Sleep Deprivation

60% of parents do not supervise their child's technology usage, and 75% of children are allowed technology in their bedrooms (Kaiser Foundation 2010). 75% of children aged 9 and 10 years are sleep deprived to the extent that their grades are detrimentally impacted (Boston College 2012).

5. Mental Illness

Technology overuse is implicated as a causal factor in rising rates of child depression, anxiety, attachment disorder, attention deficit, autism, bipolar disorder, psychosis and problematic child behavior (Bristol University 2010, Mentzoni 2011, Shin 2011, Liberatore 2011, Robinson 2008). One in six Canadian children have a diagnosed mental illness, many of whom are on dangerous psychotropic medication (Waddell 2007).

6. Aggression

Violent media content can cause child aggression (Anderson, 2007). Young children are increasingly exposed to rising incidence of physical and sexual violence in today's media. "Grand Theft Auto V" portrays explicit sex, murder, rape, torture and mutilation, as do many movies and TV shows. The U.S. has categorized media violence as a Public Health Risk due to causal impact on child aggression (Huesmann 2007). Media reports increased use of restraints and seclusion rooms with children who exhibit uncontrolled aggression.

7. Digital dementia

High speed media content can contribute to attention deficit, as well as decreased concentration and memory, due to the brain pruning neuronal tracks to the frontal cortex (Christakis 2004, Small 2008). Children who can't pay attention can't learn.

8. Addictions

As parents attach more and more to technology, they are detaching from their children. In the absence of parental attachment, detached children can attach to devices, which can result in addiction (Rowan 2010). One in 11 children aged 8-18 years are addicted to technology (Gentile 2009).

9. Radiation emission

In May of 2011, the World Health Organization classified cell phones (and other wireless devices) as a category 2B risk (possible carcinogen) due to radiation emission (WHO 2011). James McNamee with Health Canada in October of 2011 issued a cautionary warning stating "Children are more sensitive to a variety of agents than adults as their brains and immune systems are still developing, so you can't say the risk would be equal for a small adult as for a child." (Globe and Mail 2011). In December, 2013 Dr. Anthony Miller from the University of Toronto's School of Public Health recommend that based on new research, radio frequency exposure should be reclassified as a 2A (probable carcinogen), not a 2B (possible carcinogen). American Academy of Pediatrics requested review of EMF radiation emissions from technology devices, citing three reasons regarding impact on children (AAP 2013).

10. Unsustainable

The ways in which children are raised and educated with technology are no longer sustainable (Rowan 2010). Children are our future, but there is no future for children who overuse technology. A team-based approach is necessary and urgent in order to reduce the use of technology by children. Please reference below slide shows on www.zonein.caunder "videos" to share with others who are concerned about technology overuse by children.

 

 

Problems - Suffer the Children - 4 minutes

Solutions - Balanced Technology Management - 7 minutes

 

The following Technology Use Guidelines for children and youth were developed by Cris Rowan, pediatric occupational therapist and author of Virtual Child; Dr. Andrew Doan, neuroscientist and author of Hooked on Games; and Dr. Hilarie Cash, Director of reSTART Internet Addiction Recovery Program and author of Video Games and Your Kids, with contribution from the American Academy of Pediatrics and the Canadian Pediatric Society in an effort to ensure sustainable futures for all children.

Technology Use Guidelines for Children and Youth

 

Докладніше...